poniedziałek, 14 listopada 2016

Huntly Castle


Z mężem bardzo lubimy poznawać nowe miejsca, więc kiedy tylko sprzyja nam los (czytaj: mamy pieniądze na paliwo i sporo czasu wolnego), to zaraz wyszukujemy miejsca do zwiedzenia. Widzieliśmy już wiele wspaniałych szkockich wodospadów, a ostatnio udało mi się spisać całą listę wyjątkowych zamków - szkoda tylko, że część jest aż tak daleko!
Wczoraj postanowiliśmy pojechać do Huntly Castle, zamku oddalonego od naszego domu o około 130km, mieszczącym się na skraju miasteczka Huntly w Aberdeenshire. To była bardzo spontaniczna decyzja, nie zdążyliśmy jeszcze wstać, nie mówiąc o zjedzeniu śniadania. W półtorej godziny udało nam się zjeść, przebrać, spakować najpotrzebniejsze rzeczy (z czego i tak zapomnieliśmy o smoczku i przytulance córki - dała jakoś radę bez) i wyjechać.

Zamek powstał w XII wieku, a przez następne pięć stuleci pełnił funkcję rezydencji magnackiej. Sprawia naprawdę imponujące wrażenie, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Niektóre pomieszczenia naprawdę warto zobaczyć, ja nie mogłam przestać myśleć o tym, jak kiedyś żyło się tutaj ludziom. Zamek zachowany jest naprawdę wspaniale, a zdjęcia w żaden sposób nie oddają piękna tego miejsca. 

A Wy lubicie zwiedzać zamki? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

A Ty, co o tym myślisz?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...